Lajm i fundit/ At.entati ndaj Prokurorit Ndoja, arr.estohet nipi i deputetit të PS, ja si u ‘kuptua’

Është arestuar Redjan Rraja, për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja në Durrës.

Redjan Rraja është nipi i deputetit socialist Rrahman Rraja, një personazh ky më influenca të forta në zonën e  Fushë Krujës.

Mësohet se Redjan Rraja është arrestuar teksa ishte duke u larguar nga Shqipëria në aeroportin e Rinasit. Policia dhe prokurori kanë kërkuar arrestimin e tij për shkak se kanë gjetur gjurmët e gishtave në makinën që u gjet e braktisur në zonën e Shkafanës, në ditën kur ndodhi atentatit.

Deri më tani raportohet se vetë Rraja nuk e ka pranuar që të ketë qenë pjesë e atentatit, dhe as të ketë dijeni në lidhje me të.

Vijon…