LAJM I FUNDIT/ Burri ushtron dh*në ndaj gruas, p[as mbërritjes së policisë i gjendet…

Policia e Tiranës ka arr.estuar një 50-vjeçar, pasi ky i fundit kishte ushtruar dh*në fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Në pranga ka rëndë shtetasi me inicialet D. P., 50 vjeç, banues në Tiranë, të cilit pas kontrollit që i është ushtruar në banesë, i është gjetur edhe një armë zjarri pistoletë dhe 21 fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, të parashikuar nga nenet 130/a dhe 278 të Kodit Penal.

73d7800b-39b4-47c0-84d6-e33172f3dd01