LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë, katër të pl.agosur. Policia blindon zonën

Nje ngjarje e rende ka ndodhur këtë mbrëmje ne një kishe, ku pas te shtënave me ar.me kane mbetur kater persona te pl.agosur.

Ngjarja ka ndodhur ne New Hampshire, ndërsa sipas mediave të huaja,  shumë njerëz janë që.lluar brenda në një kishë, ndërsa ambulancat po dërgohen në vendin e ngjarjes.

Deri në këto momente dyshohet për të paktën katër persona të pla.gosur.

Autoritetet nuk kanë ndonjë informacion për motivin e mundshëm të këtij sulmi, dhe nuk ka ndaluar ende ndonjë person të dyshuar, ndërsa është blinduar e gjithë zona përreth.