LAJM I FUNDIT/ Tërmet i fuqishëm, dëmtohen banesa e biznese

Një tërmet i fortë ka goditur kryeqytetin grek me një magnitude  5.3 ballë në shkallën Richter, sipas Institutit Euro-Mesdhetar.

Nga raportimet e para thuhet se ka pasur edhe dëmtime të konsiderueshme në banesa dhe biznese si dhe ka shkaktuar frikë dhe panik tek qytetarët.

Epiqendra e tërmetit ndodhej 23 kilometra në veriperëndim të Athinës, thanë seizimologët.