Lajm i fundit/ Tm.errohet Shqipëria, të.rmeti go.det sërish, ul.ërima dhe pa.nik, ata ishin në gjumë kur ‘iu shk.undën’ shtëpitë…

Tre lëkundje të.rmeti janë regjistruar në rajonin e Korçës gjatë orëve të natës.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit njofton se lëkundjet ishin me magnitudë relativisht të vogël.

Sipas të dhënave epiqendra ishte në Arrëz dhe Sheqeras.

Lëkundja e fundit e regjistruar në orën 02:35 kishte një magnitude 2.2, në thellësi 30 km dhe me epiqendër 12 km në Veri të Korçës.