Lajm i FUNDIT/ Vr.i.tet brenda makinës djali 3 vjeçar i deputetit…

Qëllohet me br.eshëri pl.umbash drejt makinës së deputetit, duke lënë të vd.ekur fëmijën e mitur.

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me ar.më zj.arri në drejtim të makinës se deputeti ukrainas Vyacheslav Sobolev, duke lënë të vd.ekur djalin e tij 3-vjeçar. Sipas mediave të huaja, ngjarja e rëndë ka ndodhur në qendër të Ukrainës, Kiev.

Në timon, në momentet kur është sulmuar makina ka qenë Vyacheslav Sobolev, biznesmen dhe njëherësh deputet i kuvendit rajonal.

“Pasi u plagos vogëlushi, ai ndërroi jetë në autoambulancë rrugës për në spital”, ka njoftuar Ministria e Brendshme e Ukrainës.