Ngjarje e rëndë, rrëzohet helikopteri i pronarit të klubit të Premier Ligës

Një ngjrje rëndë ka ndodhur një natë më parë  në “shtëpinë” e Leister Sitit, ku një helikopter në pronësi të pronarit të klubit anglez, Tai Viçai Srivaddhanaprabha u rrëzua ndërkohë që po largohej nga stadiumi pas ndeshjes së Leisterit me Uest Hemin e vlefshme për Premier Ligë.

NINTCHDBPICT000444978718-e1540671729632

Sipas disa dëshmitarëve helikopteri ra në parkingun e klubit pasi kishte treguar më parë probleme që në fillim të nisjes dhe ngritjes për në ajër. Për momentin ende nuk dihet për personat që ndodheshin në bord dhe nuk raportohet për të lënduar. Sipas asaj që bën me dije “The Sun” thuhet se helikopteri u nis në orën 20:45 dhe u rrëzua rreth 250 metra larg vendit të nisjes.

Ende nuk ka te dhena nese ka viktima dhe sesa njerez ka pasur ne bord, ndersa burime per mediat e huaja pohojne se pronari dyshohet se ka qene ne te. Autoritetet kane frike se nuk ka asnje te mbijetuar nga ky aksident tragjik. /ShkodraNews

NINTCHDBPICT000444976791-e1540671419888

44994494_479567835885530_3470940496996597760_n

NINTCHDBPICT000444976391