Oh zot sa e tr.ishtë/ Babai i 3 fëmijëve të vegjël harron cigaren ndezur, shtëpia pë.r.pihet nga f.l.akët, me orë të tëra lu.ftuan, por…

Një cigare e ndezur mund të jetë shkaku i v.d.ekjes së një 29- vjeçari grek. Ngjarja tr.agjike ka ndodhur mëngjesin e të enjtes rreth orës 06:45 teksa ai ka qenë vetëm në shtëpinë e tij, pasi familja kishte shkuar në Kalavryta, raportojnë mediat greke.

Eleftherios Pantazis u asfiksua dhe gjeti vdekjen nga zjarri që përfshi banesën e tij në katin përdhesë të një shtëpie dy katëshe në “Rrugën Aginoros” në zonën Itea të Patras.

Nga hetimet paraprake Pantazis rezulton se ai nuk ka mundur të hapë dot grillat e shtëpisë dhe shkak i zjarrit  mund të ketë qenë një cigare e ndezur. 29-vjeçari lë pas tre fëmijë të vegjël.

Dyshohet se zjarri filloi në pjesën e përparme të shtëpisë dhe 29 –vjeçari ishte bllokuar në të, duke mos arritur të hapte grilat e dritareve.

Kanë qenë shërbimet e zjarrfikëses ato që kanë bërë të mundur nxjerrjen e trupit të babait të tre fëmijëve si dhe fikjen e zjarrit në banesë.