Pas tërmeteve, rikthehet ‘ma.k.thi i maskave’/ Ja ç’ndodhi pak minuta më parë në Tiranë…

Ndërsa ende nuk është larguar paniku nga tërmetet, një tjetër ‘makth’ po rikthehet te qytetarët që është ai i ‘maskave’.

Makina e një kompanie security është grabitur paraditen e sotme në zonën e Kasharit në Tiranë.

Burime bëjnë me dije se makina është grabitur me forcë, ndërsa brenda saj ndodheshin dy punonjës të kompanisë private të sigurimit.

Dyshimet janë se brenda saj të ketë pasur para, dhe kjo ka çuar në kërcënimin me armë të autorëve.

Në mjet dyshohet se nuk ka pasur vlera monetare, pasi është gjetur pak minuta më vonë, i braktisur në një rrugë dytësore.