“Plehra!”Ish-turpëroja i Berishës jep lajmin e bujshëm: Ish-kryeministrin e kanë…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë kër.cënime.

Lajmin e bën të ditur ish-truproja i tij Sali Lushaj përmes një postimi në Facebook.

Reagimi i Lushajt:

Pershendetje Miq e te gjithe ju qe e lexoni kete status. U be shkak qe te reagoi por jo duke qene i shqetesuar se mund ti ndodhe gje nga ker.cenimet qe i bejne Z .BERISHA disa legen e langaraqe qe skane pike karakteri e nderi. Dua te ju them vetem nje gje o plehra o te felliqur o frikacake o te pafytyre ja ku e keni Z. BERISHA aty perballe pa ju trembur qerpiku.

Ca po ju thot ZOTI BERISHA vetem ate qe keni e asgje ma teper. Ju o Lango te diskretituar po ju them vetem nje gje se vetem nje fije floku po ti preke preket Z. BERISHA NUKE DO GJENI VRIME KU TE FUTENI O MASKARENJE. Lexoini mire keto rrjeshta 

Ju qe ker.cenoni dhe ata qe ju dirigjojne , ju do kene perfundimin me te tmerrshem. Ne ju themi perballe ju dhe nuk e hedhim gurin e te fshehim doren. Po ju vjen fundi kete e din kushdo. Ju jeni si ata minjte e galerive qe ndjejne shembjen dhe fillojne te levizin . Humba kohe vehtes time te merrem me ju kaqe heret O PLEHERA.