“Punonte kamarier por shiste…”, shqiptari lë pa mend policinë italiane

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë pasi shiste k.okainë.

I riu shqiptar me inicialet S.D, lindur në vitin 2000, banues në Santo Stino di Livenza punonte kamarier në një lokal sezonal në Caorle.

19 vjeçari u zbulua në flagrancë duke i shitur tri doza kokainë një turisti, që erdhi nga Pordenone.

Pas kontrollit të mëtejshëm, policia i gjeti të riut u gjetën dhe 7 doza të tjera me nga 1 gram, të mbështjella në një zarf.