Rama nuk gjen rehat, studentët e Shkodrës e presin me protesta

Rama nuk është pritur mirë në Shkodër.

Kryeministri Rama ka vizituar sot në orët e pasdites Fakultetin e Drejtësisë ku është përballur me disa studentë të cilët janë përballur me kryeministrin duke i kërkuar llogari për neglizhencën e institucioneve ndaj tyre dhe mosrealizimin e pikave të “Paktit për Universitetin”.

“Ca ke që bërtet” i është drejtuar kryeministri njërit prej studentëve që e prisnin jashtë godinës me parulla.

“Prisni vetëm 45 ditë” u ka thënë Rama dhe është larguar prej tyre duke nënkuptuar zgjedhjet vendore dhe largimin e Voltana Ademit nga posti i kryebashkiakes së Shkodrës.

Por një skenë aspak e këndshme është regjistruar pak sekonda më pas kur Gjergj Cuni, i njohur si invalidi i protestave, pasi nuk ka munguar në asnjë nga protestat e fundit të opozitës është shoqëruar me forcë në polici pas sharjeve të vazhdueshme ndaj Edi Ramës.