“Ringjallet” Man.United/ Zidane katër blerje të reja(VIDEO)

Manchester United afroi Ole Gunnar Solskajer për të marrë drejtimin e skuadrës pas shkarkimit të Jose Mourinho. Por, gazeta spanjolle “AS” ka bërë një formacion të “Djajve të Kuq” me Zinedine Zidane në pankinë.

Nga kontigjenti i lojtarëve që ndodhen aktualisht nuk lëvizin 7 lojtarë, ndërsa planifikohen edhe katër afrime, dy nga Real Madrid, një nga Bayern Munchen dhe një nga Napoli.

Formacioni i Zidane do ishte me De Gea në portë, në qendër bëhet revolucion, Koulibaly dhe Varane shikohen si zgjidhja e problemeve të pësimit të golave, ndërsa në krah janë Dalot dhe Luke Shaw, shkruan SP.

Mesfusha e Zidane nuk mund të konceptohet pa Toni Kroos, i cili do mbështetej nga Matic dhe Pogba. Në sulm trajneri francez do të luante me Rashford dhe James Rodriguez, të cilët do mbështesin Romelu Lukaku në majë të sulmit.

 

Lexo edhe: