Sërish lëkundje tërmeti në Durres, ja sa ishte magnituda

Ndjehen sërish lëkundje tërmeti në Durrës dhe Tiranë. Tërmeti është regjistruar 18:48 me epiqendër në detin Adriatik.

Magnituda ka qenë 3.6 ballë në një thellësi prej 2 kilometrash. Këto janë lëkundjet më të forta të tërmetit të regjistruara pasditen e sotme, pas lëkundjeve 4.0 ballë rreth orës 12:00 në mesditë.

Të dhënat paraprake sipas EMSC: