Sërish lëkundje tërmeti në Vorë

Sërish lëkundje në Tiranë dhe Durrës. Lëkundjet me magnitudë  3 të shkallës riheter e kanë epiqendrën 7 km nga Vora dhe 22 km nga Tirana.

Tërmeti kishte një thellësi prej 2 km.

Edhe më herët gjatë ditës së sotme janë ndjerë disa lëkundje në zonat e Tiranës dhe Durrësit.