Shihni si e ka masakruar policia studentin që bojatisi Erjon Veliajn

Një student bojatisi sot Eron Veliaj, ndërsa po festonte Ditën e tij të Verës. Menjëherë pas këtij akti studenti është arrestuar, duke u trajtuar si kriminel.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar në Facebook, fotot e studentit që bojatisi Veliajn, ku siç shihet ai është dhunuar dhe masakruar nga policia.

Ja çfarë shkruan Berisha:

Sot festoi si duhet Lal Plehu qe iu ndryshon shqiptareve edhe daten e festes kombetare sikur te ishte ditelindja e tij. sb