Shkundet vendi, tërmet 4.7 ballë. Natyra e nervozuar, shi dhe stuhi në vazhdim

Nje termet i forte ka shkundur serish vendin fqinj, Greqine, pas Kat.astrofave të njëpasnjëshme natyrore po godasin.

Pas stuhisë së fuqishme me shtatë vi.kt.ima e qindra të plagosur dhe zjarrit të fuqishëm paradite në Lefkadës, këtë pasdite Greqia është goditur dhe nga një tërmet i fortë, me magnitudë 4.7 ballë goditi qytetin Agrinio.

Për fat të mirë nuk u raportua për persona të lënduar.

Epiqendra e tërmetit ka qenë pranë qytetit Stanos dhe 45 km larg Prevezës. Lëkundjet kanë qenë shumë të forta dhe janë ndjerë edhe në territorin shqiptar.