SKANDAL/ Policia hedh gaz lotsjellës para Parlamentit, gazetarja rëndë. Pamje të rënda

Policia po hedh gaz lotsjellës në të gjithë perimetrin që rrethon Parlamentin.

Kjo ka shkaktuar edhe shpërndarjen e protestuesve dhe dëme tek ta.

Nuk dihet nëse ka pasur tentative nga protestuesit për të mësyrë Parlamentin, që ka sjellë reagimin e policisë, por kjo është anormale.

Këto janë pamje të rënda. Teksa gazetarja e Ora news e ka nderprere raportimin se eshte ndier keq.