Të ikësh si Pirua i Epirit, fatkeqësia e madhe që i ndodhi kësaj gruaje filmohet nga kamera (VIDEO)

Imazhe të frikshme vijnë nga qyteti i Almaty, në Kazakistan.

Pamjet janë marrë nga një kamera sigurie në një rrugë në qendër të qytetit të Almaty, Kazakistan.

Aty tregohet një grua që del nga një makinë dhe kalon në trotuarin me dëborë për të shkuar në shtëpinë e saj.

Papritur, nga çatia e një prej ndërtesave vjen një bllok i madh akulli që godet kalimtaren, një pensioniste 60 vjeçare.

Gruaja bie në tokë dhe v**s menjëherë, para syve të një personi që duket i tmerruar.

Sipas mediave lokale, familja e pensionistit synon të padisë autoritetet komunale, detyra e të cilëve është të largojë akullin potencialisht vdekj****urës nga ndërtesat e qytetit. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU