Tek materniteti i Tiranës paska ndodhur diçka e f.rikshme mbrëmë, ja si fshihet s.kandali

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik një s.kandal që fshihet.

Ai duke iu referuar informacioneve të qytetarëve dixhitalë, thotë se tek materniteti Mbretëresha Geraldinë është shembur tavani dhe ka zënë poshtë gra e fëmijë, të cilët janë dëmtuar.

POSTIMI I PLOTË:

Nje skandal i vertet ne maternitet qe fshihet!

Ndrikull Manasterliu dhe policia fshehin ngjarjen.

Lexoni denoncimin e pacientit dixhital. sb

Mirmbrema z.Berisha , ju informoj se mbrem tek materniteti tek treni esht shembur tavani ne nje dhome me dhe ka zen posht gra e fmij , dhe vendi esht pastruar brenda 1 ore , disa jan ne reanimacion nje grua ka psuar frakture te klavikules dhe shpatulles per tjera nuk dihet , ka ardh dhe drejtoresha urgjent mbrem dhe bente presion ce te pastrohet urgjent.Por sot ne mengjes ne mbledhjen e mengjesit mjeket nuk u informuan per ngjarjen asnje fjale dhe drejtoresha nuk erdhi fare ne mbledhje anonim ju lutem