Tërmet i fuqishëm, lëkundje të forta pas atij 6.4 ballë

Një tërmet i fortë ka shkundur sërish Greqinë këtë në mesditë, me magnitudë 4.5 ballë dhe 25.3 km thellësi.

Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho, ishull i cili disa muaj më parë u u godit nga një tërmet i magnitudës 6.4 ballë, pasuar nga dhjetëra tronditje të së paku 4 ballë, si dhe pati dhe një shkëput të një masiv shkëmborë duke shkaktuar panik tek pushuesit.

Mediat fqinje raportojnë se lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth ndërsa transmetohet se nuk ka persona të lënduar, por se ka vetëm dëme materiale, të konsiderueshme.

5dcc0aa6-925b-4251-8798-b10eb01c1639