Tragjike/ Po ktheheshin nga festa, autobusi bie në greminë, 11 persona humbin jetën, 60 të plagosur

Një autobus është rrëzuar duke lënë të plagosur 60 persona dhe 11 të tjerë kanë ndërruar jetë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Nepal, ndërsa në autobus po udhëtonin pasagjerë të cilët kishin  festuar festivalin hindu të Dashain nga Sindhupalchoëk në Kathmandu fqinj.

Autobusi rrëshqiti në një kthesë dhe ra në greminë.