Tronditet bota e artit, humb jetën në moshën 32 vjeçare aktori dhe komediani jonë i dashur

Një lajm i trishtë vjen nga bota e artit dhe kinematografisë, ku është shuar në moshë të re një prej figurave të njohur në botë.

Kevin Barnett ka humbur jetën në moshën 32 vjecare, në rrethana ende të paqarta, siç shkruan BBC.

Ai ndodhej me pushime në Meksikë, ku humbi jetën. Barnett ishte një bashkë-krijues dhe një producent ekzekutiv i Fox sitcom “Rel”, i cili debutoi në shtator dhe luajti Lil Rel Hoëery si një infermiere e divorcuar duke u përpjekur për të rindërtuar jetën e tij.

“Kevin Barnett ishte një komedian dhe shkrimtar i pabesueshëm, duke kontribuar në Broad City, komunitetin stand-up dhe më gjerë”, kanë thënë miqtë e tij duke ngushëlluar familjarët.

Shoku i ngushtë i aktorit, Sam Morril e quajti vdekjen e Barnett një “humbje dërrmuese”.

“Ne jemi thellësisht të pikëlluar për ndarjen nga jeta të mikun tonë Kevin Barnett. Ishte talent i jashtëzakonshëm dhe një person i mrekullueshëm”, shkruan agjencia e tij UTA, në Twitter.