‘Tu.m.ori në kocka i merr jetën vajzës 9 vjeçare’, lot e dh.i.mbje në familje, shokët përlotin me atë që bëjnë…

Bota e futbollit është solidarizuar me legjendën e futbollit Luis Enrique, i cili humbi vajzën e tij 9-vjeçare. Vogëlushja humbi be.tejën me së.mundjen e rë.ndë.

Yjet e futbollit kanë shprehur ngushëllimet për vd.ekjen tr.a.gjike të 9-vjeçares.

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi shkroi: “Ne jemi me ty, të urojmë gjithë forcën e botës”.

Ndërsa Luis Suarez shkruan: “Moment dhimbje dhe trishtimi i madh. Pusho në paqe Xania! Forcë për Luis Enrique, Elenën dhe familjen”.

Legjenda e klubit Rivaldo postoi një fotografi të Enrique dhe Xana në Instagram, duke shkruar: ‘Ndjenjat e mia të sinqerta ndaj mikut tim Luis Enrique për humbjen e vajzës së tij Xana.

‘Zoti e ngushëllon zemrën e familjes. Shumë forcë në këtë kohë të vështirë. ‘

Presidenti i Barcelonës Josep Maria Bartomeu postoi një mezash ne twitter: E gjithë mbështetja dhe dhembshuria jonë shkon te @ luisenrique21, gruaja e tij dhe e gjithë familja e tij në këtë kohë veçanërisht të dhimbshme.

‘E gjithë familja Barca preken nga humbja e Xana. Ngushëllimet tona dhe gjithë simpatinë tonë për familjen Martínez Cullell. ‘

Nuk kanë munguar edhe ngushëllimet e Sergoi Ramos, Luis Garcia, Rafael Nadal etj.

Trajneri u largua nga kombëtarja para disa muajsh, për probleme familjare, teksa vajza e tij po luftonte me një sëmundje të rëndë (osteosarkoma – tumor në kockë).