V.dekja e Admir Muratajt, Fatmira Breçani bën veprimin që askush nuk e priste

Disa personazhe te njohur kane dale ne skene duke ngushelluar familjen e Admir Muratajt pas ngjarjes se rende ndodhur te marten e kesaj jave qe po leme pas.

Kur familja e tij organizoi ceremoninë m.ortore të tij, zgjodhi qe ai te prehet ne vendlindje, ne nje fshat te Tropojes.

Lajmin për ceremoninë mortore e dha vëllai i tij, Ilir Murataj, poshtë postimit të të cilit nuk kanë munguar as komentet e ngushëllimeve.

Në këtë postim ka komentuar edhe këngëtarja e muzikës popullore, Fatmira Breçani e cila është mjaft e njohur në zonën e Tropojës.

Ajo i ka shprehur vëllait të Admirit ngushëllimet e saj. Ndërkohë që vëllait të Admirit i komentoi edhe Sali Lushaj, i cili ka qenë turpëroja i ish-kryeministrit Sali Berisha dhe është babai i këngëtarit që njihet nga të gjithë si Stresi.joq.al