VIDEO/ Bën aktin heroik në ndeshje, pastaj feston si i çmendur me tifozët. Pamjet emocionuese

Një lojtari i skuadrës së futbollit amerikan, Kansas City Chiefs, shënoi një pikë spektakolare gjatë ndeshjes kundër ekipit Cardinals Arizona.

Hill çau më dysh mbrojtën për të shkuar në taçdaun.

Dhe për të festuar arritjen, ai kërceu gardhin e tribunës dhe festoi me tifozët, shkruan Shkodranews.

Kansas City pastaj fitoi ndeshjen me rezultatin 26 deri me 14. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU