VIDEO/ Burri i shpëtoi jetën, macja bën veprimin si të ishte një njeri! Shumë e habitshme

Ryan Coleman është një zjarrfikës nga Departamenti i Zjarrfikësve të Luginës së Fairvieë, i impenjuar këto ditë në operacionet e shpëtimit në Kaliforni.

Së fundmi, ai ka shpëtuar një mace nga një shtëpi që digjej dhe, me sa duket, gjeti një mik të ri.

Macja, ndoshta e traumatizuar, ndoshta mirënjohëse, ka vendosur të mos ndahet nga Ryan, i cili e ka shpëtuar nga një prej zjarreve të fuqishme që goditi Kaliforninë, shkruan Shkodranews.

Me një shënim të postuar në Facebook, zjarrfikësi tregon se si macja rri vazhdimisht në shpatullën e tij dhe nuk ka ndërmend ti ndahet, shkruan Shkodranews.

Kafsha është shpëtuar në “Paradise”, qyteti praktikisht i rrafshuar nga zjarret që kanë goditur Kaliforninë. /Shkodranews/

VIDEO-FOTO—KLIKO KETU