Video/ ‘Kishte përgjime më të rë.nda’. Deputeti e zbulon, ja kush i bllokoi dhe pse s’u arr.estua askush…

Deputeti Lefter Maliqi e ka konsideruar në përkeqësim të vazhdueshëm krizën në të cilën ndodhet vendi ynë.

Maliqi u shpreh se pavarësisht se ka pranuar mandatin e deputetit, dalë nga listat e PD-së, vetë ai është për shpërndarjen e këtij Kuvendi, që është kthyer në qesharak.

Sipas deputetit në pranverën e ardhshme do të ketë zgjedhje të parakohshme lokale dhe parlamentare, ndërsa në një detaj tejet interesant u shpreh se përgjimet e Bild, që kanë dalë vetëm pjesërisht janë bllokuar me urdhër të vetë disa segmenteve të BE-së.

“Nuk ka opozitë të re, prandaj unë nuk jam pjesë e dy grupeve parlamentare që janë krijuar në Kuvend, ata nuk përfaqësojnë popullin. Ne jemi 6 vite mbrapa me këtë qeverisje, pasi Berisha kishte vërtet gabimet e saj po shtroi mijëra kilometra rrugë, dhe hoqi vizat për të gjithë shqiptarët.

Videon e plotë e gjeni te linku i mëposhtëm:

https://www.facebook.com/faxweb.al/videos/502969607173564/