VIDEO/ Përbindëshi del nga deti fuqishëm! Këto pamje i shihni rrallë në jetë

Oqeani mban disa prej kafshëve më të tmerrshme të njohura për njeriun dhe një video që në internet është kthyer në virale, tregon atë që ndoshta mund të jetë më e frikshmja nga të gjitha.

Në pamje duket krijesa gjigande që del në sipërfaqe egërsisht, duke hedhur pre e saj në ajër para se të zhduket sërish në ujë, shkruan Shkodranews.

Bisha e detit është, në fakt, një marlin blu, një nga peshqit më të mëdhenj që mund të gjesh në oqean, shkruan Shkodranews.

Sipas “Marlin Magazine”, marlini më i madh i kapur ndonjëherë ishte gati gjashtë metra dhe peshonte 700 kg. /Shkodranews/

VIDEO—KLIKO KETU